+(371) 674 666 74
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Baltā iela 7, LV-1055, Rīga


GAISS, ko elpojam

Pašreiz daudz runā un raksta par ekoloģiska rakstura izaicinājumiem – gaisa piesārņojums pilsētās. Bet lai kāds arī būtu āra gaiss, telpās gaisa kvalitāte ir ievērojami zemāka. Mūsdienu cilvēks telpās pavada 70-90% sava laika. Ja āra gaisā esošais kaitīgais piesārņojums ar laiku sadalās, tad telpās, neveicot nekādas gaisa kvalitātes uzlabošanas darbības, tā koncentrācija pieaug. Manuprāt, iekštelpu gaisa kvalitātei ir ļoti nozīmīga loma cilvēka veselībai.

read more 2

Putekļi – tik parasts un pazīstams vārds. Toties putekļu daba un struktūra var būt ļoti atšķirīga gan pēc formas un izmēriem, gan pēc ķīmiskā sastāva. Lai varētu izvēlēties piemērotu tehnoloģiju gāzu attīrīšanai, nepieciešams rūpīgi izpētīt gāzu un putekļu sastāvu un dabu.

Tagad par mūsu ķermeni. Ieelpojot gaisu, kas sastāv no dažādu gāzu maisījuma,  asinis piesātinās ne tikai ar skābekli, bet tajās nonāk arī sīkas daļiņas, kas atrodas gaisā. Tālāk pa asinsrites sistēmu, kopā ar asinīm, šīs sīkās daļiņas tiek izplatītas pa visu cilvēka ķermeni. Ja gaiss ir tīrs un svaigs, organisms saņem visas nepieciešamās vielas un bez problēmām atjaunojas…. Ķermenim nav nepieciešams tērēt papildus enerģiju lai pārstrādātu un izvadītu no ķermeņa nevēlamās vielas, tāpēc mēs jūtam spēku pieplūdumu un pacilātu garastāvokli.  Ja gaiss nav svaigs, bet ir sasmacis, piesārņots, organisms arī uzņem šādu gaisu. Šajā situācija, organisms nesaņem pietiekošā daudzumā tam nepieciešamās barības vielas un tam nākas strādāt ar dubultu slodzi.read more 4 Organisms patērē vairāk enerģijas, lai iegūtu pietiekami daudz vajadzīgās vielas no sasmakušā gaisa, tajā pašā laikā organismam ir jāpārstrādā un jāizvada nelabvēlīgās vielas (atkritumvielas). Ja cilvēkam ilgstoši nākas uzturēties vidē, kurā ir slikta gaisa kvalitāte, organisms napagūst atjaunoties. Skābekļa nepietiekamība un palielinātais enerģijas patēriņš, ko organisms tērē attīrīšanas procesiem, noved pie pazemināta metabolisma. Ķermenis pāriet enerģijas taupīšanas režīmā, kas izpaužas kā spēku izsīkums, miegainība, nogurums, apātija. Attiecīgi krītas garīgās un fiziskās aktivitātes un produktivitātes līmenis. Ja nevēlamā iedarbība turpinās, ķermenis, nespējot pārstrādāt kaitīgās vielās, tās noglabā organismā, tādā veidā iekārtojot noliktavu atkritumvielām. Rezultātā cilvēkam ar laiku parādās pataloģijas un slimības.
  
  Gaisam, kuru mēs elpojam IR nozīme.
  
  Ko darīt, ja gaisa vides parametri ir neapmierinoši?
  
  Atcerēties izvēdināt dzīvojamās telpas. Ja ziemā gaiss ir ļoti sauss, var izmantot gaisa mitrinātājus. Ja gaiss ir pārāk sauss, ķermenis to izjūt kā elpceļu, ādas un acu kairinājumu. Lai izvairītos no nepatīkamām sajūtām ieteicams lietot jonizatorus. Jonizēts gaiss satur negatīvi lādētus jonus, tās ir donormolekulas, ar brīvu elektronu. Ķermenis labāk uzņem jonizētu skābekli, rezultātā pieaug darbaspējas, uzlabojas miega kvalitāte. Ja gaiss ir jonizēts, putekļi nosēžas ātrāk.
  
  Sarežģītāki risinājumi nepieciešami ražošanas telpās un ofisa telpās. Visi Latvijas Republikas normatīvie akti un likumdošanas normas dod mums tiesības elpot svaigu, tīru gaisu. Nozares speciālisti palīdzēs to īstenot realitātē.

Elpojiet un gūstiet baudu no tā.

Kontaktinformācija

Adrese: Baltā iela 7, LV-1055, Rīga

Tel: +(371) 674 666 74

Fax: +(371) 674 666 52

E-Mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: www.filtri.lv

Banka

Banka: A/S Swedbank

Kods: HABALV22

Konts: LV12HABA0551007024347

JoomShaper